Európai Diáksport Napja

2016. szeptember 30-án a mi iskolánk is csatlakozott a Magyar Diákszövetség által meghirdetett Európai Diáksport Nap felhívásához.  120 percet töltöttünk el aktív mozgással. 17 ország sportolni szerető diákjai szintén ezt tették ugyanebben az időben. Nálunk a következő sportágakból választhatott a fiatalság:

Rövid közös bemelegítés után 2016 m futással indult a szép napos péntek délután. Labdarúgás, röplabda, floorball, tollaslabda valamint egy japán harcművészeti bemutató színesítette a programot.

p1000148 A gimnázium kilencedikes lányai testnevelés órák keretében kezdtek el foglalkozni a ritmikus gimnasztika mozgás anyagával, így összetett labdagyakorlatukkal zárták a sportnap rendezvényeit.

Különlegessége volt programunknak, hogy a sportolás szeretete ugyan ebben az időben a határon túl, Ipolyságon is folytatódott, ahol iskolánk fiú labdarúgó csapata és röplabdázó lányai 120 percet szintén végig versenyeztek az Ipoly kupa keretein belül.

Ez is érdekelhet ...