Német OKTV döntősünk van!

2018.január 30-án rendezték meg a német OKTV II. kategóriájának 2. fordulóját. Iskolánkat az első fordulóban elért eredménye alapján két 11.C osztályos diák képviselhette a versenyen.

Jámbor Dávid bejutott a német OKTV országos döntőjébe

Jámbor Dávid elhozta nekünk a régen várt sikert, hiszen a gimnáziumnak 34 éve volt utoljára német OKTV-n országos döntőse (1984 – Müller Ildikó 7. hely). Nagyszerű eredmény ez, hiszen ebben a kategóriában diákjaink olyan tanulókkal versenyeznek együtt, akik német nemzetiségi vagy német-magyar két tanítási nyelvű képzésben vesznek részt. Dávid második nyelvként kezdte nálunk tanulni a németet, teljesen kezdő szintről három és fél éve. Gratulálunk Dávidnak a tehetségéhez és köszönjük tanárának Kovácsné Kóka Marianna tanárnőnek is a felkészítést. További sikeres felkészülést kívánunk, a döntőhöz pedig sok szerencsét!

Dávid osztálytársa, Mihály Ábel is szép eredményt ért el a második fordulóban, mindössze 2 ponttal maradt le az országos döntőről. Tanára: Nyíri-Ménich Nikoletta.

Büszkék vagyunk rátok fiúk!

Ez is érdekelhet ...