Tanórán kívüli foglalkozások rendje
Az intézményben működő tanórán kívüli foglalkozások
A tanórai foglalkozások mellett a köznevelési törvény 46. § 6. f. pontja értelmében az iskola a tanulók érdeklődése, igénye szerint tanórán kívüli foglalkozásokat szervez. Az intézményben az alábbi tanórán kívül szervezett foglalkozási formák lehetnek: szakkörök, sportkör, tanulószoba, diákszínpad, tanfolyam, korrepetálás, tanulmányi és sportversenyek, könyvtár, stúdió, kulturális rendezvények, osztálykirándulások, képességfejlesztő foglalkozások, versenyfelkészítés, diák-önkormányzati rendezvények.
A heti rendszerességű foglalkozások helyét és időtartamát az igazgatóhelyettes rögzíti a tanórán kívüli órarendben, terembeosztással együtt.
1. Szakköröket a tanulók érdeklődésétől függően az iskolai tantárgyfelosztás lehetőségeinek figyelembevételével indítunk. A szakkörbe való jelentkezés egész tanévre szól. A szakköri aktivitás tükröződhet a tanuló szorgalom osztályzatában, a dicséretkor és jutalmazáskor.
2. Az iskolai diákszínpad munkájában az iskola minden tanulója részt vehet.
3. A korrepetálások célja az alapképességek fejlesztése és a tantervi követelményekhez való felzárkóztatás. Ideje: az órarend délutáni foglalkozási rendje szerint. A korrepetálás térítés- és tandíjmentes.
4. Tanulóink az intézményi, a települési, megyei és az országos meghirdetésű versenyeken, pályázatokon vehetnek részt. Szaktanári felkészítés és kísérés a kiemelkedő teljesítmények esetében lehetséges. A legalább megyei fordulóra bejutó, és az azon részt vevő versenyzőknek a verseny és pályázati nevezési díját a szakmai munkaközösség javaslatára az iskola alapítványa térítheti.
5. Az iskola könyvtára nyitvatartási idejében, valamint könyvtári tanórákon áll a tanulók rendelkezésére. Használati rendjéről az iskolai könyvtár SZMSZ-ének a használati rendre vonatkozó melléklete intézkedik.
6. Az iskolarádió működését az iskola igazgatója, vagy megbízottja felügyeli. A hivatalos hirdetéseken túl a diákönkormányzat- nevelőtestületi véleményezés után – szerkesztheti, vezetheti a diákrádió műsorát.
7. Az osztályfőnök a diákok részére tanulmányi és kulturális kirándulásokat szervez, melynek fő célja – a pedagógiai program célkitűzéseivel összhangban – hazánk természeti – kulturális értékeinek megismertetése. Kirándulások tanítási szünetben vagy az osztályban tanulók legalább 80%-ának részvételével az iskola munkatervében meghatározott tanítási napon szervezhetők, amelyet az adott osztály osztályfőnöke a tanmenetében jelez.
8. Iskolánk minden 11. évfolyamos tanulója részt vehet az évente megszervezett Madách Túrán, itt hiteles történelmi környezetben ismerkedhetnek meg névadónk irodalmi – kulturális szerepével. A túrát részben támogatja az iskola alapítványa, a szülők hozzájárulnak a költségekhez.